Te kluczowe metryki sprawiają, że Bitcoin jest bardziej byczy.

Wartość Bitcoin’a wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia i obecnie wynosi $11, 377. Wartość aktywów cyfrowych osiągnął szczyt kilka dni wstecz na 11.731 dolarów, ale nie mógł utrzymać się na tym poziomie i spadł poniżej. Jednakże, BTC pozostając powyżej $ 11k znak był znakiem ulgi dla większości inwestorów, ponieważ nadal stawiają na byczą przyszłość monety.

Pozytywny sentyment rośnie, ponieważ wartość rośnie wraz z rosnącym zainteresowaniem ze strony prywatnych firm, takich jak Square. Zainteresowanie instytucjonalne i detaliczne dominowało na rynku i rosło w miarę jak sentyment BTC, który do niedawna był w obszarze strachu, przesuwał się w kierunku indeksu Greed. Do wzrostu zaufania do rynku przyczynił się wskaźnik haszu, który w dniu 14 października przekroczył 140 EH/s.

Było to o 36% wyższe niż wskaźnik haszu na początku roku, co sugeruje, że podstawy Bitcoinów są tak silne jak zawsze, a sieć jest najbardziej bezpieczna.

Dodanie do bezpiecznej sieci było jego rosnące opłaty transakcyjne. Wcześniej, gdy cena Bitcoinu zaczęła się konsolidować w czerwcu, opłaty transakcyjne również spadły. Jednak, jak aktywa cyfrowe ustawia na byczej ścieżce, opłaty transakcyjne również zaczęły się wspinać.

Obecnie opłaty transakcyjne stanowią prawie 9,5% przychodów górników i po obniżeniu o połowę w maju stały się znaczącym wkładem w przychody górników.

Jak wynika z badań Arcane, opłaty transakcyjne nie miały tak dużego wpływu na przychody górników od czasu wybiegu byka w 2017 roku.

Przy rosnącej stopie haszyszu i utrzymującej się rentowności górników, na rynku pojawili się pewni siebie handlowcy, a nawet starzy handlowcy budzą się na tym nowym rynku. Jak wynika z raportów, 14 października 2010 roku wydano kolejną nagrodę blokową, dodając do liczby Bitcoinsów z „ery Satoshi“ przeniesionych w 2020 roku. Wydaje się, że rynek przygotowuje się do rajdu, jednak długość i intensywność tego samego nie może być znana.